birgün

1° KARIŞIK DUŞ

Ümraniye Belediyesi'nden 'Aktroll Orhan Sarıkaya' hakkında açıklama

Ümraniye Belediyesi, eski çalışanları olduğu söylenen Aktroll Orhan Sarıkaya hakkında açıklama yaptı. Açıklamada Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nde banko görevlisi olarak çalıştığı söylendi, "Görevde bulunduğu süre içerisinde gerçekleştirdiği diğer faaliyetler hakkında kurumumuzun bir ilgisi ve bağlantısı yoktur." denildi.

GÜNCEL 22.06.2022 09:34
Ümraniye Belediyesi'nden 'Aktroll Orhan Sarıkaya' hakkında açıklama
Abone Ol google-news

Ümraniye Belediyesi, son olarak belediyede görev yapan yıllar önce ATV ve Sabah gazetesinde çalışan ve ‘Aktroll’ olduğunu söyleyen Orhan Sarıkaya hakkında açıklama yayınladı.

Açıklamada, halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'a 3 adet troll gurubu olduğunu söyleyerek Berat Albayrak, Süleyman Soylu ve Metin Külünk’ün ismini veren Sarıkaya'nın belediyede Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nde banko görevlisi olarak çalıştığı ifade edildi.

Sarıkaya hakkındaki iddialar üzerine belediye tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı basın yayın organlarında yer alan; Ümraniye Belediyesi eski çalışanı Orhan Sarıkaya ve aktroll haberleri üzerine açıklama yapma gereği doğmuştur.

Bahse konu haberlerde adı geçen şahıs 2010-2017 yılları arasında belediyemiz Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü'nde banko görevlisi olarak çalışmış olup, görevde bulunduğu süre içerisinde gerçekleştirdiği diğer faaliyetler hakkında kurumumuzun bir bilgisi ve bağlantısı yoktur."

9c749314-fac4-4ee0-bc62-6f7dcc4a0f47.jpg

NE OLMUŞTU?

Yıllar önce ATV ve Sabah gazetesinde çalışan, son olarak Ümraniye Belediyesi’nde görev alan ve ‘Aktroll’ olduğunu söyleyen Orhan Sarıkaya, Aktrollerin neler yaptığını, nasıl finanse edildiklerini, Aktoller içerisindeki gruplaşmayı, halktv.com.tr'den Seyhan Avşar'a anlatmıştı. Şu an 3 adet troll gurubu olduğunu söyleyen Sarıkaya, Berat Albayrak, Süleyman Soylu ve Metin Külünk’ün ismini vermişti.

Trollerin bazılarının para aldığını bazılarının da gönüllü olduğunu söyleyen Sarıkaya, "Tweet başına para alan da var, aylık maaş alan da var. Özellikle ev hanımlarını bu konuda mükemmel ayarlıyorlar. Bu para bir yerden birisine geliyor ve daha sonra bu para dağıtılıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol