birgün

7° AÇIK

Ümraniye'de ev sahibi ve kiracı arasında zam kavgası: "Bizi ölümle tehdit ediyor"

İstanbul Ümraniye’de ev kirasını az bulan ev sahibi kiraya zam yapmak isteyince kavga çıktı. Kiracı Karatürk, “Evimizde huzurlu bir şekilde oturamıyoruz, bizi ölümle tehdit ediyor" dedi.

GÜNCEL 27.09.2022 14:25
Ümraniye'de ev sahibi ve kiracı arasında zam kavgası: "Bizi ölümle tehdit ediyor" Fotoğraf: İHA
Abone Ol google-news

Ümraniye’de ev kirasını az bulan ev sahibi kiraya zam yapmak isteyince kavga çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Ümraniye’de meydana gelen olayda, ev sahibi 70 yaşındaki Naci G., 7yıldır kiracısı olan 35 yaşındaki Halil İbrahim Karatürk’ten zam talep etmesi üzerine, Karatürk bu fiyatı karşılayamayacağını söyledi ve tartışma çıktı. Bunun üzerine Karatürk ev sahibinin hesabına 3 bin TL para yatırdı. Yatırılan parayı az bulan ev sahibi Naci G., kiracısı olduğu Halil İbrahim Karatürk’ün dairesine giderek iddiaya göre sözlü ve fiziksel tacizde bulundu.

Karatürk’ün kapıyı açması sonucu, Naci G. küfür tehdit ve hakaretler savurarak Karatürk’e saldırdı. Çıkan tartışma kısa sürede fiziksel kavgaya dönüşürken, çıkan arbede sonrasında Karatürk’ün elinde hasar meydana geldi. Olayın ardından apartman sakinleri ev sahibi Naci G. ve kiracı Halil İbrahim Karatürkün arasına girerek kavgayı yatıştırmaya çalıştı.

Çıkan arbede sonrası hukuki süreç başlatan Karatürk darp raporu aldı.

Olay ile ilgili konuşan Karatürk, “Evimizde huzurlu bir şekilde oturamıyoruz, bizi ölümle tehdit ediyor. Devletin belirlediği yüzdenin üstünde bir para yatırmama rağmen kapıma zorla gelip eşimin ve çocuğumun önünde ağza alınmayacak küfür ve hakaretler savurarak bana saldırdı. Kiracılar olarak zor durumdayız” dedi.

İHA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol