birgün

23° AÇIK

Ünlü isimlerden döviz kuru tepkisi: "Çok ağır günler yaşıyoruz"

Döviz kurundaki sert yükselişe ilişkin ünlü isimlerden paylaşımlar geldi. Sanatçı Hayko Cepkin, "Dizginler artık tutulabilir durumda değil ipin ucu kaçtı. Şaka maka espri Bi yana çok ağır günler yaşıyoruz" dedi.

GÜNCEL 23.11.2021 18:07
Ünlü isimlerden döviz kuru tepkisi: "Çok ağır günler yaşıyoruz"
Abone Ol google-news

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Kabine toplantısı açıklamaları ardından yeniden yükselişe geçen dolar, bu sabah piyasaların açılmasıyla birlikte başladığı tırmanışını sürdürüyor.

Dolar, sadece bugün yüzde 17'den fazla değer kazanarak zirve noktasını 13,46 TL'ye taşıdı, avro ise 15 TL'yi aştı.

Kurdaki sert yükseliş sosyal medyanın da gündemini oluşturdu. #Dolar12TL etiketi, kısa sürede Twitter gündeminde 1. sıraya oturdu. Pek çok ünlü isim, Türk Lirası'nın dolar ve avro karşısında günden güne değer kaybetmesine sert tepki gösterdi.

İşte ünlü isimlerin mesajları:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol