birgün

10° AÇIK

Urfa'da 2 öğrencinin öldüğü silahlı kavgada 14 kişi tutuklandı

Urfa'da, akraba iki grubun silahlı kavgası sonucu servis minibüsündeki 2 öğrencinin yaşamını yitirdiği, 14 kişinin yaralandığı ve Urfa Valiliği tarafından yayın yasağı getirilen olayla ilgili gözaltına alınan 19 şüpheliden 14'ü tutuklandı.

GÜNCEL 27.10.2022 10:35
Urfa'da 2 öğrencinin öldüğü silahlı kavgada 14 kişi tutuklandı
Abone Ol google-news

Viranşehir’in Germen Mahallesinde bulunan Okullar bölgesinde husumetli ailelerin çocukları arasında 24 Ekim'de tartışma çıktı. Ailelerinin de karıştığı silahlı kavgada 16 kişi yaralandı.

Silahlı kavga sırasında servis minibüsünde bulunan 16 yaşındaki Sümeyye Yetkin ve 14 yaşındaki Ömer Faruk Çınar, kaldırıldıkları hastanede hayatını kaybetti.

Olayda gözaltına alınan 19 şüpheli, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen 19 şüpheliden 14'ü çıkarıldıkları Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı, 5'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şanlıurfa Valiliği, olayın ardından kamu sağlığı ve kamu düzeni açısından söz konusu olayla ilgili çekilen tüm yayınlara 5187 sayılı Basın Kanunu'nun 3/2 maddesi uyarınca basın ve yayın yasağı konulmasına karar verildiğini açıklamıştı.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol