Urfa'nın Birecik ilçesinde hastanede maske takmadıkları gerekçesiyle uyarılan kişiler kavga çıkardı. Kavgada 9 hastane çalışanı yaralandı.

Urfa'da sağlık emekçilerine saldırı: 9 hastane çalışanı yaralandı!

Urfa'da Birecik Devlet Hastanesi'nde hastane çalışanları ile hasta yakınları arasında maske takmama nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu hastanenin 7 özel güvenlik görevlisi, 1 temizlik işçisi ile 1 röntgen teknisyeni yaralandı. Kavganın bildirilmesi üzerine hastaneye polis ekibi sevk edildi.

Yaralılar, hastanede tedavi altına alındı. Kavga sırasında hastanenin camları ve eşyaları hasar gördü. Kavgaya karışanların tespiti için çalışma başlatıldı.

Birecik Devlet Hastanesi Başhekim Mürsel Koçer, gazetecilere, hastaneye maskesiz girmek isteyen bazı vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandığını söyledi.

Hastane çalışanlarının görevlerini özverili bir şekilde yerine getirmeye çalıştığını belirten Koçer, şöyle konuştu:

"Yaşanan arbedede 9 çalışanımız yaralandı. Bu salgın döneminde özveri ile görevlerini yerine getiren sağlık görevlilerimizin moral ve motivasyonları kaybolmuştur. Yaralı çalışanlarımız hastanede tedavi altına aldık. Yaşanan olay yargıya intikal etmiştir. Taktir yüce Türk yargısınındır. Personellerimi bu hale getirenleri kınıyorum. Bizler sizler için buradayız sizin için gecemizi gündüzümüzü katmışız. Bizler vatandaşımız için gecemizi gündüze katan sağlık personeliyiz. Vatandaşlarımızdan gerekli duyarlılığı beklemekteyiz."