birgün

7° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 14.12.2020 14:14

Uşak'ta iki ayrı evde doğal gaz patlaması: 5 yaralı

Uşak'ta doğal gaz ana hattında meydana gelen hasarın ardından kentin birçok noktasında doğal gaz kesintisi yapılırken, bugün vanalarını açan iki evde patlama gerçekleşti. Öte yandan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın dün TBMM'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na Uşak'la ilgili doğalgaz uyarısı yaptığı ortaya çıktı.

Uşak'ta iki ayrı evde doğal gaz patlaması: 5 yaralı

Uşak'ta iki evde meydana gelen doğal gaz patlaması sonucu 5 kişi yaralandı.

Atatürk Mahallesi'nde İkinci Şeker Sokak ve Altıncı Yunus Emre Sokak'taki iki binada doğal gaz kaynaklı patlama oldu.

Olay yerlerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi.

İkinci Şeker Sokak'ta bulunan binadaki patlamada yaralanan 2 kişi ile Altıncı Yunus Emre Sokak'taki binada meydana gelen patlamada yaralanan 3 kişi, çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Patlamalar nedeniyle binalarda hasar oluştu.

KENTTE 12 SAATTİR DOĞAL GAZ KESİK

Uşak'ta dün de belediyenin altyapı ve kanalizasyon çalışmaları sırasında, kente doğal gaz veren ana hattaki boru delinmişti. Hasar nedeniyle şehre doğal gaz 12 saat süre ile verilemezken, ekiplerin onarım çalışmalarını tamamlamasının ardından kademeli olarak doğalgaz verilmeye başlanmıştı.

Uşak'ta doğal gaz dağıtımını Udaş Uşak Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş. adlı şirket gerçekleştiriyor.

CHP'Lİ VEKİL DÜN UYARMIŞTI

Öte yandan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın dn TBMM'de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yaptığı uyarı patlama sonrası yeniden gündeme geldi.

Yalım, çevre illerdeki uzmanların bir an önce Uşak'a gelerek 12 saat doğal gaz kesintisi görülen ilde güvenlik konusunda gerekenleri yapmasını istemişti.

VALİDEN AÇIKLAMA

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, doğalgaz patlamalarının ardından vatandaşları uyardı. Yetkililer haricinde vatandaşların servis kutularına herhangi bir işlem yapmamalarına dikkat çekti.

Yapılan açıklamada, “Bildiğiniz üzere ilimizde doğalgaz ana boru hattında meydana gelen hasar giderilmişti. İlimizin tamamına doğalgaz verilmesi işin UDŞ ekipleri görevlendirilmiştir. Bina girişlerindeki servis kutularında kurulum işlemleri, ekipler tarafından gerçekleştirilmekte ve gerekli kontroller yapılmaktadır. Bu süreçte vatandaşlarımızın ekipler gelmeden herhangi bir işlem yapmamaları önemle rica olunur. Tehlikeye mahal vermemesi için uzman ekipler beklenmeli ve herhangi bir durumda Alo 187 aranmalıdır” ifadeleri yer aldı.

Doğal gaz kesintisi ile ilgili Udaş Uşak Doğalgaz Dağıtım A.Ş., sosyal medya adresinden “Ekiplerimiz servis kutularında işlem yapana kadar, kombi ve ocak vanalarınızı kapalı durumda tutunuz. Binanıza doğal gaz arzı sağlandıktan sonra; ocak vanalarınızı açık konuma getirerek ocağınızın yanıp yanmadığını kontrol ediniz. Ocağınız yandıktan sonra kombi vanasını açınız. Kombinizi resetleyiniz ve bunu takiben kombinizi çalıştırınız. Sabrınız için teşekkür ederiz.” uyarılarında bulunmuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol