Üvey babası tarafından 19 yıl esir tutulan ve 9 çocuk doğuran kadın yaşadıklarını anlattı

19.11.2019 12:11 DÜNYA

ABD’de üvey babası Henri Piette tarafından 11 yaşında iken kaçırılan ve 19 yıl boyunca esir tutulan Rosalynn McGinnis'i isimli kadın yaşadıklarını anlattı.

Henri Piette, üvey kızı Rosalynn'i11 yaşında iken kaçırdı ve 19 sene boyunca onu tutsak etti. Bu süre içerisinde de üvey babasının tecavüzüne uğrayan Rosalynn 9 çocuk doğurdu ve yıllarca işkence gördü. Rosalynn yaşadığı dehşeti ABD'de Mehmet Öz'ün programında anlattı.

CNN Türk'ün haberine göre; ABD'nin Oklahoma eyaletinde meydana gelen olayda Rosalynn McGinnis’in annesi Henri Michele Piette ile evliydi. Ancak eşinin davranışlarından şüphelenen anne, Piette'i terk etti.

Piette’nin diğer evliliğinden olan öz oğlu, o dönem 12 yaşında olan Rosalynn’i okulundan aldı ancak çocuktan bir daha haber alınamadı.

Piette öz çocuklarına, üvey kızı olan Rosalynn’in yeni anneleri olduğunu söyledi, küçük kızı ise evlenmiş olduklarına inandırdı. Piette ardından bulunmamak için Rosalynn’i Meksika'ya kaçırdı.

Rosalynn bu sürede defalarca üvey babasının tecavüzüne uğradı, ondan hamile kaldı ve 9 çocuk doğurdu. Piette yıllar içerisinde Rosalynn'e bıçak çekti, işkenceler yaptı.

Rosalynn olaylardan 19 yıl sonra çocukları ile markette gezinirken durumdan şüphelenen bir kişi "yardıma ihtiyacın varsa yardım edebilirim" dedi ve çocukları ile kaçarak ABD Konsolosluğu'na sığındı.

2017'de Henri Michele Piette yakalandı ve gözaltına alındı. Tecavüz ve cinsel istismar ile yargılanan Piette Haziran ayında suçlu bulundu.

Rosalynn şunları söyledi:

"Bakkaldaydık, ve etrafımızda bir sürü çocuğumuz vardı. Ben ve Henri Piette ile birlikte. Etrafımızdaki bir çift nerede yaşadığımızı sordular. Böyle başladı. Henri, insanları daima uzak tutan türden bir insandı. Ama bir şeyin doğru olmadığını biliyorlardı. Böylece, bunun hakkında bir şeyler yapmaya karar verdiler . Taşındık ve nerede olduğumuzu buldular ve sanki yanlış bir şey olduğunu biliyor gibiydiler. Eğer kaçabilirsen, sana yardım edeceğim dediler. Ben de çocukları alıp kaçtım. Meksika'ya gidene kadar çocuklara bir şey söylemedim. Onlara söylemememin nedeni, elbette, içeride bildiğim şeyin bana ne kadar zarar vermiş olduğuydu. Bunu bilerek büyümelerini istemedim.

Onlara hayvan olduklarını söylerdi. Onlara hayvanlar gibi davranırdı. Hayatta olmalarının tek nedeni annenin burada olması. Aksi takdirde, o olmasaydı hepinizi öldürürdüm. Onlara vuracaktı ve sonra ben içeri girecektim ve bu sadece korkunç olurdu."

cukurda-defineci-avi-540867-1.