birgün

24° AÇIK

MEDYA 23.06.2021 17:38

Uykusuz’dan HDP’ye yönelik saldırıyla ilgili çarpıcı kapak

Mizah dergisi Uykusuz, HDP’ye yapılan silahlı saldırıyı ve partiye yönelik kapatma davasını birleştirerek çarpıcı bir kapağa imza attı.

Uykusuz’dan HDP’ye yönelik saldırıyla ilgili çarpıcı kapak

Türkiye’nin önemli yayınlarından haftalık mizah dergisi Uykusuz, HDP İzmir İl Binası’na yönelik düzenlenen saldırıyı ve partiye yönelik kapatma davasını kapağına taşıdı.

“AYM, HDP’nin kapatılmasına ilişkin iddianameyi kabul etti” ifadelerinin yer aldığı kapakta, bir yargı mensubu HDP binasının önünde “Kapatıcaz, içeride kimse kalmasın!” şeklinde bağırırken, parti binasında elinde ağır silahla bulunan saldırgan kendisine “Kimse kalmadı” diyerek karşılık veriyor.

17 Haziran’da Onur Gencer isimli şahıs, HDP İzmir İl Binası’na saldırmış ve parti çalışanı Deniz Poyraz’ı katletmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol