birgün

13° AÇIK

Uykusuz'dan Nebati'nin 'enflasyon' açıklamalarına gönderme

Mizah dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin enflasyon açıklamalarına yer verdi.

GÜNCEL 10.08.2022 09:55
Uykusuz'dan Nebati'nin 'enflasyon' açıklamalarına gönderme
Abone Ol google-news

Haftalık mizah dergisi Uykusuz; bu haftaki kapağında, yabancı bir bakanla arasında geçen diyaloğu "Yabancı bakan bana enflasyonumuzun yüksekliğinden bahsetti. Ben bu enflasyonla sokağa çıkabiliyorum, siz yüzde 10'luk enflasyonla sokağa çıkamıyorsunuz" ifadeleriyle anlatan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye gönderme yaptı.

Nebati'nin bu sözlerinin hatırlatıldığı kapakta "Enflasyon arttıkça sokak tatil yeri gibi oldu" ifadelerine yer verildi.

Uykusuz dergisinin kapağı şu şekilde:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun