birgün

18° PARÇALI BULUTLU

Uykusuz'dan sosyal konut projesi göndermeli kapak

Uykusuz, bu haftaki kapağında ekonomik nedenlerden dolayı azalan çiftçi sayısına dikkat çekti ve ‘sosyal konut’ projesi üzerinden gönderme yaptı.

YAŞAM 21.09.2022 07:58
Uykusuz'dan sosyal konut projesi göndermeli kapak
Abone Ol google-news

Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında ekonomik nedenlerden dolayı azalan çiftçi sayısına dikkat çekerek sosyal konut projesine gönderme yaptı.

Dergi, kapağına "İnşaat sektörüne para aktarımı sürerken çiftçi sayısında büyük bir düşüş yaşanıyor. 2011'de 1 milyon 121 bin olan çiftçi sayısı 2022'de 490 bin 163'e düştü" notunu düştü.

Uykusuz'un kapağındaki karikatürde ise, bir pazar esnafının "Kira öder gibi meyve sebze sahibi olmak ister misin?" sorusunu yönelttiği yurttaş, "O kadar mı pahalandı?" karşılığını verdi.

İşte derginin bu haftaki kapağı:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol