birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Uykusuz'dan 'uzay projesi'ne göndermeli kapak

Haftalık mizah dergisi Uykusuz, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Milli Uzay Programı' projesini kapağına taşıdı.

KÜLTÜR SANAT 26.05.2022 11:51
Uykusuz'dan 'uzay projesi'ne göndermeli kapak
Abone Ol google-news

Haftalık mizah ve karikatür dergisi Uykusuz, bu haftaki kapağında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘Milli Uzay Programı’ projesine yer verdi.

Erdoğan'ın "Bir vatandaşımızı uzaya gönderme projemizi resmen başlatıyoruz" sözlerine gönderme yapılan kapakta, bir uzaylının "Öff! Bizden çok Türk var" dediği görüldü.

Uykusuz Dergisi'nin kapağı şu şekilde:

Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapan Erdoğan, 'Milli Uzay Programı' çerçevesinde bir Türkiye vatandaşının Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilmesi sürecininin başlatıldığını açıklamış, eğitim şartlarını sağlayan 45 yaşından genç herkesin programa başvurabileceğini duyurmuştu.

Ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan "Türkiye uzay yolcusunu seçiyor" başlığıyla bir açıklama yapılmış açıklamada "Türkiye’nin insanlı ilk uzay görevi başlıyor. Türk Uzay Yolcusu ve Bilim Misyonu projesi start aldı. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı olan 2023’te uzayda bir Türk olacak. Türk Uzay Yolcusu Uluslararası Uzay İstasyonu’na bilimsel araştırmalar için gönderilecek. Seçilecek 2 adaydan biri 10 gün süreyle istasyonda kalacak" ifadelerine yer verilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol