Avrupa kadın voleybolunda kulüpler düzeyindeki en prestijli organizasyon olan CEV Şampiyonlar Ligi'nde 62. sezonun şampiyonu, İtalya'nın Torino kentinde yapılan Süper Final maçında belirlendi. VakıfBank Kadın Voleybol Takımı, CEV Şampiyonlar Ligi Süper Final maçında Eczacıbaşı Dynavit'i 3-1 yenerek 6. kez Avrupa'nın en büyüğü oldu.

Kaynak: AA
VakıfBank 6. kez Avrupa'nın en büyüğü oldu
Fotoğraf: AA

Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi'nde mutlu sona ulaşan VakıfBank, kupasını aldı.

Sarı-siyahlı ekip, Avrupa kadın voleybolunun kulüpler düzeyindeki en prestijli organizasyonunun finalinde İtalya'nın Torino kentindeki Alpitour Spor Salonu'nda Eczacıbaşı Dynavit ile karşılaştı. Müsabakayı 3-1 kazanan VakıfBank, tarihinde 6. kez Avrupa'nın en büyüğü oldu.

İtalya'nın ev sahipliği yaptığı Süper Final'in ardından kupa töreni düzenlendi.

Törene, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Başkanı Ary Graça, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Başkanı Aleksandar Boricic, Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, VakıfBank Spor Kulübü Başkanı Abdi Serdar Üstünsalih ve sarı-siyahlı takım katıldı.

Organizasyonu kadınlarda şampiyon tamamlayan VakıfBank'a madalyalarını TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile CEV İkinci Başkanı Renato Arena verdi. Sarı-siyahlılar, kupayı ise CEV Başkanı Boricic'in elinden aldı.

Finalde kaybeden Eczacıbaşı Dynavit'e de madalya ve kupası törende takdim edildi.