birgün

18° AÇIK

Valilikten camide 'açız' diye bağıran kadınla ilgili açıklama: Alkollüydü

Burdur Valiliği, camide 'Biz açız' diye bağıran kadının içkili olduğunun tespit edildiğini belirtti. Valilik, "Vatandaşın tedavi ve ihtiyaçlarının karşılanması için Valiliğimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır" açıklamasını yaptı.

GÜNCEL 22.01.2022 20:37
Valilikten camide 'açız' diye bağıran kadınla ilgili açıklama: Alkollüydü
Abone Ol google-news

Burdur Valiliği, Burdur Ulu Cami'de Cuma namazı esnasında içeriye giren bir kadın "Burada dünya kadar emekli var ve biz açız" diye bağırması hakkında açıklama yaptı. Valilik, "Yapılan incelemede; Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş" denildi.

Burdur’da Z.D. (43) isimli kadın, cuma hutbesi okunduğu sırasında Ulu Cami'ye girerek “Hepimiz açız” diye bağırdı. Cemaatten birkaç kişi, yerinden kalkarak kadına doğru yürüdü. Hutbeyi okuyan imamın, bu sırada, “Bir dakika, bir şey yapmayalım” diyerek cemaati uyardığı duyuldu. Z.D., "Burada dünya kadar emekli var. Hepimiz açız, aç" diye tekrar bağırdı. İmam, hutbeyi okumaya devam etti.

Burdur Valiliği konuyla ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, "Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş, vatandaşın tedavi ve ihtiyaçlarının karşılanması için Valiliğimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır" denildi.

Burdur Valiliği'nin açıklaması şöyle:

"21/01/2022 tarihinde İlimiz Merkez Ulu Camii’nde Cuma Namazı öncesi vaaz esnasında Z.D. isimli kadın bir vatandaşımız cami içerisinde cemaate hitaben bazı söylemlerde bulunmuştur.

Adı geçen ile ilgili yapılan incelemede; Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş, vatandaşın tedavi ve ihtiyaçlarının karşılanması için Valiliğimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol