birgün

25° AÇIK

Van'da eylem ve etkinlik yasağı bir kez daha uzatıldı

Van Valiliği, kentte yapılacak gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarını 15 gün süreyle yasakladı.

GÜNCEL 17.07.2021 12:46
Van'da eylem ve etkinlik yasağı bir kez daha uzatıldı
Abone Ol google-news

Van Valiliği, gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantılarının 15 gün süreyle yasaklandığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, "Anayasa ve kanunlarda öngörülen sınırlandırma ve yasaklama şartlarını doğrudan ve açıkça oluşturduğu değerlendirilen eylemler ile saldırı olaylarının önüne geçilmesinin planlandığı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Van ili coğrafi sınırları içerisinde 18 Temmuz tarihinden geçerli 01 Ağustos tarihi de dahil olmak üzere 15 gün süre ile 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre düzenlenecek gösteri yürüyüşü ve açık hava toplantıları 2911 Sayılı Kanun'un 17. Maddesi'ne istinaden yasaklanmıştır. İlimizde düzenlenecek olan basın açıklaması, oturma eylemi ve anket yapılması, çadır ve stant kurulması, açılması, imza kampanyası düzenlenmesi, bildiri, broşür ve el ilanı dağıtılması, 5442 sayılı İl idaresi Kanununun 11. Maddesinin (a) ve (c) fıkra hükümleri gereğince belirtilen tarihler arasında mülki idare amirinin iznine bağlanmıştır."

Van Valiliği, 21 Kasım 2016 tarihinden bu yana ayda bir ya da 15 günde bir düzenli olarak kentteki tüm eylem ve etkinlikleri yasaklama kararı alıyor.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol