birgün

11° PARÇALI BULUTLU

ARŞİV 11.10.2014 13:00

Van'da tedavi gören Yunus Aktaş yaşamını yitirdi, Kobane bilançosu 38'i buldu

Van’da Kobanne’ye destek amacıyla yapılan eylemlerinde yaşana çatışmalarda yaralanan Yunus Aktaş yaşamını yitirdi. Ölümlerin sayısı 38'e çıktı.

Van'da tedavi gören Yunus Aktaş yaşamını yitirdi, Kobane bilançosu 38'i buldu

Van’da Kobanne’ye destek amacıyla yapılan eylemlere polisin ve Hizbullah ile HÜDA-Par yanlılarının saldırması sonucu yaşanan çatışmalarda yaralanan Yunus Aktaş yaşamını yitirdi.

9 Ekim gecesi ateşli silahla vurulan Aktaş, tedavi gördüğü Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Aktaş’ın ölümüyle Kobane eylemleri sırasında ölenlerin sayısı 38’e çıktı.

Beyüzümü ve Seyrantepe mahallerinde yaşanan çatışmalarda polis gaz bombası ve tazyikli suyla eylemcilere karşılık vermişti. Olaylar sırasında Yunus Aktaş ve Savaş Yücedağ ateşli silahla yaralanmış, Yücedağ yapılan tedavinin ardından taburcu edilmişti.

Van’da daha önce de Serhat Mahallesi'nde bayramın 4'üncü günü çıkan yaşanan çatışmalarda Hamit Caner yaşamını yitirmişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız