Milor, YouTuber Duygu Özaslan'ın 'göz yumurta'yı ismini hatırlayamayınca ingilizcesi olan 'sunny side up' diyerek tanımlamasının ardından Twitter'da gündem olmasına tepki gösterdi

Vedat Milor'dan 'sunny side up' tepkisi: Geldiğimiz ileri noktaları silerek en başa nasıl dönebildiniz?

Gastronomi yazarı ve TV programcısı Vedat Milor, YouTuber Duygu Özaslan'ın 'göz yumurta'yı ismini hatırlayamayınca ingilizcesi olan 'sunny side up' diyerek tanımlamasının ardından Twitter'da gündem olmasına tepki gösterdi.

Karantinada mutfağa giren YouTuber Duygu Özaslan, 'göz yumurta' ismini hatırlamayınca sosyal medyada gündem oldu. Mutfakta, “Şimdi sunny side up yapacağım, bunun Türkçesi neydi ya? Kırılmış yumurta mı?” diyen Özaslan ile ilgili sosyal medyada birçok şaka yapıldı.

Ülkenin en çok takip edilen ve sevilen yemek yazarlarından biri olan Vedat Milor da göz yumurtanın Twitter'da bu denli gündem olmasına tepki gösterirken, "Teessüf ederim. Menemen gibi kompleks yumurta yemeklerini tartışa tartışa geldiğimiz ileri noktaları tek kalemde silerek ‘sunny side up’ ile en başa nasıl dönebildiniz?" diye yazdı.

Milor, "‘Sunny side up’ şununla mı olur yoksa bununla mı diye anket bile düzenlemek mümkün değil. Geldiğimiz nokta o kadar vahim" dedi.

Vedat Milor, 2018 yılında Twitter'dan başlattığı anketle yıllardır tartışılan 'menemenin soğanlı mı soğansız mı yapılması gerektiği' sorusuna cevap aramış, ankete 437 bin kişi katılmıştı. Anketten yüzde 51 ile "Menemen soğanlı olur" sonucu çıkmıştı.

Nurgül Yeşilçay da sosyal medya hesabından paylaştığı videoda “Merhaba bugün sizlere french toast yapacağım. French toast’un Türkçesi ne ya? Siz ne diyorsunuz pis fakirler buna?”‬ diyerek Duygu Özaslan'ı ti'ye aldı.