birgün

5° KAPALI

Veli Der’den 'Çocuk Hakları İstismarı' sergisi

BİRGÜN EGE 25.11.2022 09:47
Veli Der’den 'Çocuk Hakları İstismarı' sergisi
Abone Ol google-news

BirGün EGE

Öğrenci Veli Derneği (Veli Der), 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında, 22-25 Kasım tarihleri arasında Çocuk Hakları İstismarı’yla ilgili fotoğraf sergisi açtı.

Karşıyaka Belediyesi Sancar Maruflu Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi sergi salonunda, gerçekleşen sergide, dünyada ve Türkiye’de çocuk hakları ihlallerine dikkat çekildi.

Veli Der İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Turgut Aydın, “20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen Çocuk Hakları Sözleşmesi; 196 ülke tarafından onaylanmasıyla, taraf olan ülke sayısının en yüksek olduğu sözleşme özelliğini taşıyor. Ancak, taraf ülkeler sözleşmenin yükümlülüklerini yerine getirmediği için, dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde eğitim hakkına ulaşamama, çocuk istismarı, çocuk emeğinin sömürüsü ve iş cinayetleri, çocuk yaşta evlilikler, çocuk katliamları gibi çocuk hakları ihlalleri korkunç boyutlardadır. Veli Der İzmir 2 No’lu Şube olarak, dünyada ve ülkemizde yaşanan bu çocuk hakları ihlallerine dikkat çekmek, farkındalık oluşturmak için, Karşıyaka Sancar Maruflu Sivil Toplum Kuruluşları Yerleşkesi Sergi Salonu’nda fotoğraf sergisi açtık” dedi.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol