birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

Veliler bir araya geldi

EĞİTİM 17.09.2018 07:24
Veliler bir araya geldi
Abone Ol google-news

MUSTAFA MERT BİLDİRCİN

Öğrenci Veli Derneği’nin (Veli-Der) Ankara’da düzenlediği öğrenci-veli buluşması çok sayıda veli ve öğrencinin yanı sıra eğitim alanında uzman kişilerin katılımıyla gerçekleşti. Çankaya Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşen buluşmaya Mamak, Yenimahalle, Keçiören ve Gölbaşı ilçelerinden veliler katıldı. Buluşmayı değerlendiren Veli-Der Başkanı İlknur Kaya Bahadır, “Bu tür etkinlikleri çoğaltarak velilerle daha sık bir araya geleceğiz” diye konuştu.


BirGün Gazetesi yazarı ve Eleştirel Pedagoji Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ünal Özmen, Eğitim Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan, BES Genel Başkanı Serpil Akpınar ve Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Yıldız’ın da aralarında olduğu çok sayıda ismin katıldığı buluşmaya Ankara’nın çeşitli yerlerinden veliler de katılım sağladı.

“Dayanışma önemli”
Velilerin okullardaki karar süreçlerinin içinde olması gerektiğini söyleyen Eğitim Sen Genel Başkanı Aydoğan, “Eğitim mücadelesi artık yaşamsal bir mücadeledir. Ve bu memleketin tüm çocukları için, kamusal ve bilimsel eğitim hakkı için mahallemizdeki okullardan umudu büyüten hikayeleri hayata geçirmeliyiz.
Biz istersek okullar değişir, memleket değişir. Birlikte başarabiliriz” dedi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol