birgün

20° PARÇALI AZ BULUTLU

Venedik belediye başkanı: Venedik'imde Onur Yürüyüşü olmayacak

GÜNCEL 27.08.2015 10:53
Venedik belediye başkanı: Venedik'imde Onur Yürüyüşü olmayacak
Abone Ol google-news

Venedik Belediye Başkanı Luigi Brugnaro kentte Onur Yürüyüşü’nü yasaklamak istediğini söyledi. Belediye Başkanı’nın açıklaması eşcinsel haklarını savunan grupların tepkisini çekti.

Luigi Brugnaro, La Repubblica gazetesine açıklamasında “Venedik’imde Onur Yürüyüşü olmayacak” dedi. Belediye Başkanı etkinliği “saçma sapan” ve “zevksiz” olarak niteledi.

Arcigay adlı İtalyan eşcinsel hakları örgütünün başkanı Flavio Romani, sözlerini kınadığı Brugnaro’yu bir sonraki Onur Yürüyüşü’ne davet etti. Romani, “Gelecek yıl da yürüyeceğiz ve belediye başkanı bizimle ön saflarda olacak” diyerek, belediye başkanının kozmopolitan bir kente kendi görüşlerini dayatmaya çalıştığını öne sürdü.

Luigi Brugnaro daha önce Venedik’te ana okulları ve ilkokullarda eşcinsel çiftlere yer verilen kitapları toplatmıştı.
İşadamı olan Brugnaro, merkez sağ bir ittifaktan Haziran’da belediye başkanı seçilmişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol