birgün

27° AZ BULUTLU

DÜNYA 11.07.2020 00:48

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı El Aissami'de koronavirüs tespit edildi

Venezuela'da, Ekonomiden Sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami koronavirüse yakalandı.

Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı El Aissami'de koronavirüs tespit edildi

Venezuela'da, Ekonomiden Sorumlu Devlet Başkan Yardımcısı Tareck El Aissami, yeni tip koronavirüs (Covid-19) testinin pozitif çıktığını açıkladı.

El Aissami, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Covid-19 testinin pozitif çıkmasının ardından tüm tıbbi protokollere uyarak kendisini karantinaya aldığını belirtti.

Virüse karşı savaşı kazanacağını vurgulayan El Aissami "Hayata ve tanrıya tutunarak bu savaşa girişiyorum çünkü biz kazanacağız." ifadesini kullandı.

Devlet Başkanı Nicolas Maduro da konuya ilişkin Twitter'dan "Güçlü ol kardeşim, bu yeni savaşı Allah'ın ilahi ışığıyla kazanacağız. Şimdi sağlığın ve kısa zamanda iyileşmen için doktorların tüm tedavilerini ve tavsiyelerini uygulayacağız. Sağlıklı bir yaşam için kazanacağız" mesajını paylaştı.

CABELLO'NUN DA COVİD-19 TESTİ POZİTİF ÇIKMIŞTI

Venezuela Kurucu Meclisi Başkanı Cabello'nun Covid-19 testi pozitif çıktmıştı

Venezuela Kurucu Meclisi Başkanı ve iktidardaki Venezuela Birleşik Sosyalist Partisi Birinci Başkan Yardımcısı Diosdado Cabello, dün Twitter'dan yaptığı açıklamada, Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu.

Ülkede 8 bin 372 kişide Covid-19'a rastlanırken, salgına bağlı olarak 80 ölüm gerçekleşti.

AA

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız