birgün

9° PARÇALI BULUTLU

YAŞAM 12.02.2020 15:27

Volkan Konak: Beni gömmesinler, yaksınlar

Sanatçı Volkan Konak, İstanbul Maslak'ta bir mekanda sahne aldı. Konak, vasiyetini açıkladı ve gömülmek istemediğini, yakılmak istediğini söyledi

Volkan Konak: Beni gömmesinler, yaksınlar


Türkiye'nin üzerindeki kara bulutların farkında olduğunu söyleyen sanatçı Volkan Konak, son günlerde yaşanan felaket olaylarına değindi ve vasiyetini açıkladı.

Konak, Maslak'ta sahne aldığı mekanda, "Bu gece eğlenmek için burada değiliz bu gece ben sizi eğlendirmeyeceğim, ülkemin biraz morale ihtiyacı var ben size bu gece moral vereceğim motive edeceğim ülkem normale dönsün o zaman eğleniriz" diye konuştu.

Ardından sahnede duygularını dile getiren Volkan Konak, vasiyetine dair şunları söyledi:

"Siz sevenlerime vasiyetimdir ne olur beni gömmesinler, yaksınlar benim tüm bedenimi. Bir kutuya koyup Karadeniz’imin üstüne bir helikopter ile savursunlar tüm küllerimi özellikle Trabzon’umun üstüne."

Öte yandan geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Yıldız Kenter de yakılmak istemiş ancak vefat sonrası bu isteği yerine getirilmemişti. 2012 yılında hayatını kaybeden Meral Okay da bunu istemiş ancak o da gerçekleşmemişti.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız