birgün

24° AÇIK

DÜNYA 14.05.2021 15:47

Washington Post yazarından turizm videosuna yorum: Sömürgeci zihniyeti andırıyor

Washington Post yazarı Vanessa Larson da Turizm Bakanlığı'nın tepkiler üzerine silinen skandal videosuna tepki gösterdi. Larson, video için "Sömürgeci zihniyeti andırıyor" yorumunda bulundu.

Washington Post yazarından turizm videosuna yorum: Sömürgeci zihniyeti andırıyor

DIŞ HABERLER SERVİSİ

Washington Post'un eski İstanbul editörü olan yazarı Vanessa H. Larson, sosyal medya platformu Twitter'da Turizm Bakanlığı'nın tepki çektiği için kaldırılan videosunu eleştirdi. Videodaki üzerinde "Aşılandım" yazan maskeler için sömürgeciiğe atıfta bulundu.

Larson, yaptığı paylaşımda, maskelerin üzerinde yazan "Aşılıyım" ibarelerine dikkat çekerken, ülkedeki aşılanma oranının yüzde 13 olduğu bir zamanda böyle bir videoun 'sömürgeci zihniyeti andırdığını' ifade etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol