birgün

9° KAPALI

DÜNYA 01.10.2019 14:15

'WiFi Alerjisi' yüzünden bakır uyku tulumunda uyuyor

'WiFi Alerjisi' yüzünden bakır uyku tulumunda uyuyor

Rosi Gladwell adlı bir kadın kendi kendisine koyduğu 'Wifi Alerjisi' teşhisi nedeniyle gümüş ve bakır kullanılarak dokunmuş bir uyku tulumu kullanarak uyuyor.

Web Tekno'dan Mustafa Cihan Yılmaz'ın haberine göre, Gladwell kablosuz internetten yayılan elektromanyetik radyasyon nedeniyle nefes darlığı, halsizlik ve yüzüne iğne batıyormuş hissine kapıldığını söylüyor. Gladwell WiFi’ın yaydığı radyasyon nedeniyle hasta olduğunu düşünüyor. 70 yaşındaki kadın, radyasyondan korunmak için 200 sterlinlik bir el radyasyon dedektörünü yanından ayırmıyor. Wifi hassasiyeti olan kadın radyasyona maruz kalmamak için büyük şehirlerden kaçınıyor. Eğer hassasiyeti belirgin semptomlar göstermeye başlarsa iki gün boyunca televizyon izlemiyor.

Belirtilene göre, Rosi Gladwell’e 6 yıl önce önce elektromanyetik alanlara duyarlılık tanısı konuldu. Gladwell’in evdeki WiFi ve kablosuz telefonların kapatılmasının ardından kendini daha iyi hissettiği tespit edildi. 70 yaşındaki kadın artık büyük kasabalara gitmiyor, eğer bir kafeye giderse dışarda oturmaya çalışıyor, akşam yemeği için dışarı çıktığında ise radyasyon dedektörü ile en az radyasyon olan yeri seçmeye çalışıyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız