birgün

13° AÇIK

SPOR 23.06.2020 16:22

Wushu Federasyonu’nun akıllara zarar açıklaması sosyal medyayı ayağa kaldırdı

BirGün’ün, kurumdaki aile saltanatını belgeleyen haberlerinin ardından Wushu Federasyonu’ndan gelen akıllara zarar açıklama sosyal medyada büyük tepki topladı. “Wushu” kelimesi Twitter’da Türkiye gündemine girdi.

Wushu Federasyonu’nun akıllara zarar açıklaması sosyal medyayı ayağa kaldırdı

BirGün’ün Türkiye Wushu Federasyonu’ndaki usulsüzlükleri ortaya çıkaran haberinin ardından kurumdan yapılan akıllara zarar açıklama sosyal medyada büyük tepki topladı. Federasyonun, usulsüzlükler ile ilgili haberleri alakasız biçimde “Siyonizmin planına”, “Darbeyle iktidarı devirmeye” bağlayan açıklaması, Twitter’da ve ekşi sözlük’te Türkiye’nin en çok konuşulan konuları arasına girdi.

Kurumdaki aile saltanatını “Wushu Kung Fu bir aile sporudur” diye savunan açıklamada, “Amaçları meşru seçilmiş iktidarları gayrimeşru yöntemlerle, darbelerle devirip, kendi menfaat imparatorluklarını Dünya Siyonizm’iyle işbirliği yaparak kurmaktır” gibi ifadeler kullanıldı.

Federasyonun açıklaması ardından sosyal medyadan yükselen tepkilerden ve konuyu ti’ye alan paylaşımlardan bazıları şöyle:

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol