birgün

8° HAFİF YAĞMUR

GÜNCEL 18.01.2020 17:13

Ya kanal, ya İstanbul diyen yurttaşlar Sarıgazi’de insan zinciri oluşturdu

Ya Kanal Ya İstanbul diyen yüzlerce yurttaş, Sarıgazi Demokrasi caddesinde bir araya gelerek insan zinciri oluşturdu. Yurttaşlar Kanal İstanbul projesine tepki gösterdi

Ya kanal, ya İstanbul diyen yurttaşlar Sarıgazi’de insan zinciri oluşturdu

Volkan Ateş

Sancaktepe Sarıgazi’de Ya Kanal Ya İstanbul diyen yüzlerce yurttaş Sarıgazi Demokrasi caddesinde bir araya gelerek insan zinciri oluşturdu.

Marmara Denizi'nin ölmesine müsaade etmeyeceğiz diyen yurttaşlar, projenin Marmara Denizi'nin oksijensiz kalmasına ve balık türlerinin yok olmasına dikkat çektiler.

'BİLİM İNSANLARI DEPREM GELİYOR DİYOR, İKTİDAR SAĞIR'

Bilim insanlarının olası bir depremde, 'Kanal'ın Marmara ağzı 9-10 şiddetinde etkilenecek ve ciddi hasar görecek' açıklamasını hatırlatan yurttaşlar, iktidarın uyarıları dikkate almamasına tepki gösterdi.

Yurttaşlar tehlikeleri şöyle sıraladı:

  • Kuzey Ormanları tamamen yok olacak
  • Vatandaşın evine, arazisine el konulacak
  • Hafriyat kamyonları zehir saçacak
  • Bir avuç zengin, daha zengin olacak

ya-kanal-ya-istanbul-diyen-yurttaslar-sarigazi-de-insan-zinciri-olusturdu-676921-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız