birgün

24° AÇIK

Yandaş Yenişafak’tan ‘Evde ayçiçek yağı yapma’ tarifi

Ayçiçek yağında stokların tükendiği yönündeki haberler yalanlanırken, fiyatlar sert yükseldi. Halk ucuz yağ almak için marketlere akın ederken; AKP yandaşı Yenişafak gazetesi, evde ayçiçek yağı yapma tarifi verdi. Bakanlar Kirişçi ve Soylu ise yaptıkları açıklamalarla ayçiçek yağında bir manipülasyon olduğunu savunmuş, gıda stoklarında bir eksiklik olmadığını söylemişlerdi.

GÜNCEL 07.03.2022 12:50
Yandaş Yenişafak’tan ‘Evde ayçiçek yağı yapma’ tarifi
Abone Ol google-news

Ayçiçek yağının stoklarda azaldığı haberleri üzerine yurttaşlar, fiyatlar artmadan yağ alabilmek için marketlere koştu. Bazı marketlerde izdihamlar da yaşanırken, görüntüleri sosyal medyadan paylaşanlar ve tepkilerini dile getirenler iktidar yanlısı gazete ve trollerin yanısıra bakanlar tarafından da hedef gösterildi.

yandas-yenisafak-tan-evde-aycicek-yagi-yapma-tarifi-988620-1.

İktidara yakın Yenişafak gazetesi ise, stokların tükenmesi yönündeki haberlerin ve yağ fiyatlarının artmasının ardından yayımladığı haberle dikkat çekti. İktidar yanlısı gazete, yaptığı haberde okuyucularına evde ayçiçek yağının nasıl yapıldığını anlattı. Evde ayçiçek yağı yapma tarifi veren gazete tepki çekti.

BAKANLAR YALANLAMIŞTI

Ayçiçek yağının toklarda kalmadığı yönündeki haberin ardından yurttaşlar, marketlere akın etti. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, gıda stoklarında bir eksikliğin olmadığını söylerken, konu hakkında sosyal medyada paylaşım yapanlar hakkında da soruşturma başlatıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı açıklamada ise, "Bu konuda arkadaşlarımız sosyal medyada bu manipülasyonları yapanların veya sadece sosyal medya değil; gerçeklikte bu manipülasyonları yapanlara gerekli tespitleri yapıp, cezaları vermekten imtina etmezler. Bu işler kolay işler değil. Kimseye milletimizin huzurunu bozup, kamu düzenini bozdurmaya yönelik adım attırmayız. Onun için arkadaşlarımız işlerin başındalar" ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol