birgün

1° HAFİF KAR YAĞIŞLI

Yanık'tan 'çocuk desteği ödemeleri' açıklaması: Aylık 350 lira destek vereceğiz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, çocuk desteği ödemelerinin kasım ayı itibarıyla yatırılacağını duyurdu. Yanık, "Hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz" dedi.

GÜNCEL 31.10.2022 12:34
Yanık'tan 'çocuk desteği ödemeleri' açıklaması: Aylık 350 lira destek vereceğiz
Abone Ol google-news

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, destek programlarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programının mevcut bütçesini 25 milyar liradan 40 milyar liraya çıkardıklarını ifade eden Yanık, çocuklar için de ilave destek sağlayacaklarını söyledi.

"Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz" diyen Yanık, "1-2 çocuklu hanelere 350, üç çocuklu hanelere 450, dört çocuklu hanelere 550, 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 lira ödeme yapacağız. Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destekle hem çocuklu hanelerin hem de çocuklar üzerinden oluşacak giderlerin desteklenmesini amaçlıyoruz. Türkiye Aile Destek Programımız kapsamında hayata geçirdiğimiz çocuk desteği ödemelerini de kasım itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız" ifadelerini kullandı.

AA

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol