birgün

19° AÇIK

YAŞAM 07.10.2020 14:35

Yavru kediyi motordan çıkarmak için köpek sesi dinlettiler: Başka aracın motoruna kaçtı

Yavru kediyi motordan çıkarmak için köpek sesi dinlettiler: Başka aracın motoruna kaçtı


Sivas'ta otomobilin motor kısmına giren yavru kediyi kurtarmak için seferber olan yurttaşlar, kediye cep telefonu ile köpek sesi dinletti.

Olay, saat 12.30 sıralarında Çarşıbaşı Mahallesi, Eski Belediye Sokak üzerinde yaşandı. Park halindeki bir otomobilin motor kısmından gelen kedi sesi üzerine çevredekiler kurtarma çalışması başlattı. Çevredekiler kediye girdiği yerden çıkması için cep telefonu ile köpek sesi dinletti.

Uzun uğraşlar sonucu girdiği yerden çıkartılan kedi kaçıp park halindeki başka bir aracın motor kısmına girdi. Yavru kediyi girdiği son araçtan çıkarma çabaları ise sonuçsuz kaldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol