birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Yavuz Bahadıroğlu öldü

Yavuz Bahadıroğlu mahlaslı Yeni Akit yazarı Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Ölüm haberini oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından duyurdu. Bahadıroğlu, Atatürk, Cumhuriyet, bilim, ilerleme düşmanı olarak tanınıyordu ve hakkında çok sayıda intihal iddiası vardı.

GÜNCEL 22.01.2021 01:13
Yavuz Bahadıroğlu öldü
Abone Ol google-news

Yeni Akit yazarı Niyazi Birinci hayatını kaybetti. Yavuz Bahadıroğlu ismiyle tanınan Birinci, 1945 yılında Hisarlı, Pazar, Rize’de dünyaya geldi. Birinci, 1971'de İstanbul’da gazeteciliğe başlamıştı.

Yavuz Bahadıroğlu’nun ölümünü oğlu AK Trol Mücahit Birinci sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Birinci paylaşımında, “Yolumu aydınlatan, mücadelesi ile bana ilham veren, bir neslin doğru yetişmesine vesile olan babamız Niyazi Birinci (Yavuz Bahadıroğlu), Allah'ın rahmetine yürüdü. Rahman ve Rahim olan Allah, ona şefkati ile muamele etsin. Başımız sağolsun. El Fatiha...” ifadelerine yer verdi.

Mustafa Kemal Atatürk’ü hedef alan yazı ve açıklamalarıyla da tanınan Birinci, Yeni Akit gazetesinde köşe yazarlığını sürdürüyordu.

Yavuz Bahadıroğlu, Atatürk'ün manevi şahsına hakaret edilen “Derin Tarih” programının 3 isminden biri olmuş ve o program sonrasında Atatürk’e hakaretten yasal işlem başlatılmıştı. 2017 yılında TVNet'te yayımlanan "Derin Tarih" isimli programda Süleyman Yeşilyurt konuk olarak katılmıştı. Programın moderatörlüğünü ise Atatürk düşmanı Mustafa Armağan ile Yavuz Bahadıroğlu yapıyordu. Programda Atatürk’e ve manevi kızı Afet İnan’a hakaret edilmiş, bunun üzerine savcılık harekete geçmişti. Program sırasında Süleyman Yeşilyurt’un sözlerine müdahale etmeyen Bahadıroğlu ve Armağan, savcılık ifadesinde “Atatürk ile ilgili sözlere katılmam mümkün değil” şeklinde konuşmuş ve geri adım atmışlardı.

Yavuz Bahadıroğlu daha önce de gündeme akdemi camiasında “intihal” denilen, hırsızlık iddiası ile gündeme gelmişti. Öte yandan Niyazi Birinci’nin oğlu Mücahit Birinci de geçen ay SMA hastası çocuklar için sosyal medyadan çağrı yapan isimleri hedef almıştı.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol