birgün

12° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 17.08.2017 15:13

Yazarlar sırlarını Seferihisar'da paylaşacak

Yazarlar sırlarını Seferihisar'da paylaşacak

Seferihisar, 1 Ekim’de başlayıp bir hafta sürecek olan ve ünlü yazarların yazma sırlarını paylaşacağı yazı kampına hazırlanıyor.

Son olarak, senaryo ve kısa film atölyelerine ev sahipliği yapan Seferihisar Teos Ormancı Tatil Köyü, bundan böyle adının sanat etkinlikleri ile anılması için yola koyuldu.

İlk proje ise, Yekta Kopan, İnci Aral, Enver Aysever, Müge İplikçi, Mario Levi, Işıl Özgentürk, Onur Behramoğlu, Gülşah Elikbank ve Onur Caymaz’ın atölye yapacağı yazı kampı olacak.

Katılımcılar her gün yazarların sunumundan sonra Işıl Özgentürk yönetiminde kendi öykülerini kaleme alma şansı da yakalayacaklar.

1 Ekim’de başlayıp her gün bir yazarın atölye gerçekleştireceği program için katılım 30 kişi ile sınırlı ve son başvuru tarihi, 15 Eylül.

Bir haftalık yazı kampı boyunca ayrıca özel etkinlikler de yapılacak. Sahilde çingene partisi, mehtap turu, Soul Mate Coffee Work Shop ve Tadım akşamı, şiir okuma gecesi katılımcıları bekleyen sürprizlerden bazıları.

Katılımcıları, yazarların roman ve öykülerini yazarken yola çıkma hikayeleri ile buluşturacak olan atölyenin özellikle yeni yazar adaylarına ilham vermesi amaçlanıyor.

Başvuru İçin: Teos Ormancı Tatil Köyü

TEL: 0530 3309130 / 0533 7299556

yazarlar-sirlarini-seferihisar-da-paylasacak-337610-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız