birgün

5° PARÇALI BULUTLU

MEDYA 05.06.2015 14:03

Yeni Akit, bu sefer de Beren Saat'e saldırdı!

Yeni Akit, bu sefer de Beren Saat'e saldırdı!

AKP'ye yakınlığıyla ve gerici tavrıyla bilinen Yeni Akit gazetesi, hedef gösteren ve nefret söylemleriyle dolu haberlerine bir yenisini daha ekledi.

Akit, dün Erzurum'da HDP mitingi öncesi faşist bir grubun seçim minibüsünü yakıp, şoförünü ağır yaralamasına sosyal medyadan tepki gösteren oyuncu Beren Saat'i çirkin ifadelerle hedef gösterdi.

Yeni Akit, Beren Saat'i hedef gösterdiği haberinde "sosyal medyada 'fuhuş' dizileri olarak yorumlanan rezil dizilerin başrol oyuncusu Beren Saat" gibi çirkin ifadeler kullandı. Akit yayınladığı haberde Saat'e açıkça hakaret etmekten geri durmayarak, "Toplum ahlakını hedef alan ve müstehcen sahneleri ile büyük tepki toplayan herkesce malum o rezil dizinin başrol oyuncusu Beren Saat, ülkedeki siyasete de el atıp binlerce insanın katili terör örgütü PKK’nın arkasında durduğu HDP’ye destek verdi." dedi.

Oyuncu Saat HDP'ye yapılan saldırılara dün sosyal medyada tepki göstermiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: "Erzurum'da HDP minibüsü kullanan şoförü yaktılar! Terörist diye diye halk terörist oldu! Nasıl bir nefret yarattınız bu altı üstü bir siyasi seçim. Artık hedef göstermeyin ne olur... Ekmek almaya giden çocuğun, şoförün, gazetecinin elinize bulaşan kanın hesabı o çok korktuğunuz öbür dünyada sorulur."

Gerici Yeni Akit sunar: İşte HDP'nin logosundaki sübliminal mesaj

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol