Yeni Zelanda Başbakanı Ardern'in mikrofonun açık olduğu sırada muhalefet lideri için 'kibirli pislik' dediği sözün tutanağı satışa çıkarıldı. Ardern, muhalefet lideri için 'kibirli pislik' demiş ve ifadeleri parlamentonun resmi konuşma kayıtlarına geçmişti. Söz konusu ifadeyi içeren parlamentonun yazılı kaydı, iki lider tarafından imzalanarak açık artırmaya konuldu ve 100 bin Avustralya doları teklif aldı.

Yeni Zelanda Başbakanı'nın hakareti satılıyor: 100 bin Avustralya doları teklif verildi

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern’in geçen hafta parlamentoda mikrofonu açıkken muhalefet parti lideri için kullandığı ‘kibirli pislik’ ifadelerinin yer aldığı tutanak satışa çıkarıldı.

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, 13 Aralık’ta muhalefet lideri David Seymour’un yönelttiği bir dizi soruyu yanıtlamış, hararetli tartışmanın ardından Ardern yerine otururken mikrofonunun açık olduğunu unutarak Seymour için ‘kibirli pislik’ demişti. Parlamentonun resmi konuşma kayıtlarının o bölümü, 15 Aralık'ta Başbakan Ardern ile David Seymour tarafından imzalandı ve resmi belge açık atırmada satışa sunuldu.

iki-lider-anlasti-yeni-zelanda-basbakani-ardern-in-sozlu-hakareti-acik-artirmada-satiliyor-1103816-1.

KANSER VAKFI'NA BAĞIŞLANACAK

Bugün sona ermesi beklenen açık attırmada 100 bin Avustralya doları teklif verildi. 282 kişinin teklif verdiği belgenin satışından elde edilen gelir, Yeni Zelanda'ki Prostat Kanseri Vakfı’na bağışlanacağı belirtildi.

Muhalefet partisi lideri David Seymour açık attırmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Buna güldükten sonra, Jacinda Ardern ve ben, her yerdeki pisliklere para toplamak için bana ‘kibirli bir pislik’ dediği Hansard'ın (resmi kayıt) imzalı bir kopyasını açık artırmaya çıkaracağız. Harika bir amaç, Prostat Kanseri Vakfı” açıklamasını yapmıştı.

(DHA)