birgün

20° AÇIK

Yiğit Bulut, yanlışlıkla Erdoğan’a ayar verdiği paylaşımını sildi

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, Kozmik Oda üzerinden Bülent Arınç'ı hedef almak isterken, yanlışlıkla Erdoğan’a yüklendi. Bulut’un gece saatlerinde yaptığı bu paylaşımı sessiz sedasız sildiği anlaşıldı.

GÜNCEL 23.06.2022 10:14
Yiğit Bulut, yanlışlıkla Erdoğan’a ayar verdiği paylaşımını sildi
Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, son günlerde “Kral çıplak demenin zamandır” şeklindeki sözleri nedeniyle AKP’lilerin sert ifadelerle yüklendiği eski Meclis Başkanı Bülent Arınç’ı hedef aldığı tweetinde baltayı taşa vurdu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 13 yıl önce ‘Kozmik Oda’da yapılan aramayı eleştiren Bulut, şunları kaydetti:

“Kozmik Oda’ya girilmesin diye yazım var arşivde duruyor!! Kozmik Oda’ya girilmesin diye yazdım adeta yalvardım!! Bu giriş sonrası kaç kahramanımız deşifre oldu ve şehit edildi! Buna sebep olanlar hala nasıl onur timsali gibi konuşuyor!! TC’nin hesabı kimsede kalmayacak!”

Bulut, ucu AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dokunan 22 Haziran saat 00.57'de yaptığı bu paylaşımı, kısa bir süre sonra sildi. Bulut, konuyla ilgili ise başka bir açıklama yapmadı.

yigit-bulut-yanlislikla-erdogan-a-ayar-verdigi-paylasimini-sildi-1032222-1.

Kamuoyunda ‘Kozmik Oda’ olarak bilinen Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığı'nda 26 Aralık 2009’da AKP iktidarının daha sonra Fethullahçı yapıya mensup olduğunu ‘öğrendiği’ 5 savcı tarafından arama gerçekleştirilmişti.

‘Kozmik Oda’daki arama talimatını, şimdi FETÖ davasından cezaevinde olan eski savcı Mustafa Bilgili vermişti.

İlk gün arama yapılmasına izin verilmemesinin ardından dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Başbakan Erdoğan ile görüşerek, ‘devlet sırlarının ifşa olacağı’ gerekçesiyle arama kararından vazgeçilmesini istemişti.

Ancak Erdoğan'ın bu talebe karşı çıkmış ve ‘Kozmik Oda’da arama başlatılmıştı.

O dönemde 'muhalif' olan ve ulusalcı görüşleriyle bilinen Yiğit Bulut, AKP'yi eleştiren köşe yazıları kaleme alıyordu. 2013'te saf değiştiren Bulut, Başbakanlık Başdanışmanlığı'na atanmıştı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol