birgün

2° AÇIK

GÜNCEL 27.01.2021 00:39

YouTuber Fariz, Bahçelievler'de gözaltına alındı

Bağcılar'da yaşı küçük bir çocuğu kullanarak mizansen video çektiği belirlenen YouTuber Fariz Bakshshaliyev, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

YouTuber Fariz, Bahçelievler'de gözaltına alındı

Bağcılar'da yaşı küçük bir çocuğu kullanarak mizansen video çektiği belirlenen YouTuber Fariz Bakshshaliyev, Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına Bahçelievler'de gözaltına alındı.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Bağcılar'da yaşı küçük bir çocuğu kullanarak video çekip sosyal medya hesabından paylaşan Fariz Bakshshaliyev hakkında, söz konusu videonun mizansen olduğunun anlaşılması üzerine soruşturma başlattı.

'Sosyal deney' olarak paylaşılan videoda, su satan M.B.C.'nin (8), yanına gelerek 'açım' diyen kişiye 10 lira verdiği görüntüler sosyal medyada hızla yayılmıştı.

Başsavcılık soruşturma kapsamında Fariz Bakshshaliyev hakkında gözaltı kararı verdi.

Karar üzerine harekete geçen Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü, 22 yaşındaki Fariz Bakshshaliyev’i Bahçelievler’de gözaltına aldı.

Kaynak: AA / İHA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol