birgün

18° AÇIK

ÇALIŞMA YAŞAMI 13.09.2021 14:22

Yurt tadilatında 2 işçi iskeleden düşerek yaralandı, görevliler görüntü alınmasını engellemeye çalıştı

Gümüşhane'de özel bir yurt binasında yapılan tadilat sırasında 2 işçi iskeleden düşerek yaralandı. Olay sırasında görüntü almak isteyen basın emekçileri yurt yetkilileri ve inşaat görevlileri tarafından engellenmek istendi.

Yurt tadilatında 2 işçi iskeleden düşerek yaralandı, görevliler görüntü alınmasını engellemeye çalıştı

Gümüşhane’de özel bir öğrenci yurdunun dış cephe tadilatı sırasında iskeleden düşerek yaralanan 2 işçi, hastanede tedaviye alındı.

Olay, sabah saatlerinde Hasanbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi’nde bulunan Özel Hacı Afife Tarhan Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana geldi.

Yurdun dış cephe tadilatı sırasında dengelerini kaybeden işçiler M.T. (22) ve Y.E. (22), kurulu iskeleden bir kat aşağıya düşerek yaralandı. Yurt yetkililerinin haber vermesi üzerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalede bulunduğu işçiler, ambulansla Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Olay sırasında yurt yetkilileri ve inşaat görevlileri görüntü almaya çalışan kameramanın üzerine yürüyerek engellemeye çalıştı. Kameranın önünü kapatmaya çalışan görevliler basın emekçilerine tehditler savurdu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol