birgün

24° AÇIK

GÜNCEL 05.04.2021 12:36

Yurtiçi Kargo'dan 'hasarlı ürün' yanıtı: Yapacak bir şey yok

9'uncu Halkevleri Basın, Sanat ve Dayanışma Ödülleri'ni hasarlı teslim eden Yurtiçi Kargo, zararın tazmini için yapılan başvuruyu "yapabileceğimiz bir şey yok" diye yanıtladı.

Yurtiçi Kargo'dan 'hasarlı ürün' yanıtı: Yapacak bir şey yok

Yurtiçi Kargo, 9'uncu Halkevleri Basın, Sanat ve Dayanışma Ödülleri'ne layık görülen Mezopotamya Ajansı (MA) muhabirleri Adnan Bilen ve Cemil Uğur ile Jinnews muhabiri Şehriban Abi ve Nazan Sala için gönderilen plaketleri 3 Nisan'da hasarlı bir halde teslim etti. Teslimattan dakikalar sonra kargo şirketine tazmin için yapılan başvuru ise olumlu sonuçlanmadı.

Teslimattan iki gün sonra sadece "talebinize yönelik işlemler sonuçlandırılmış" mesajı gönderen kargo şirketi, zararın tazmin edilemeyeceğini ve "yapabileceğimiz bir şey yok" yanıt vermekle yetindi.

Kargo şirketi, teslimattan yaptıktan sonra saniyeler içinde ayrılan kargo çalışanıyla zarara ilişkin herhangi bir tutanak tutulmamasını söz konusu duruma gerekçe gösterdi.

MA

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol