birgün

14° KISA SÜRELİ HAFİF YOĞUNLUKLU YAĞMUR

GÜNCEL 06.04.2020 20:58

Yurttaşlardan infaz yasasına büyük tepki: #AdaletHemenŞimdi

Haberin Var Mı insiyatifi , Meclis’te görüşülecek olan ve pek çok ağır suçu kapsamına alan ancak hapsedilen gazetecileri kapsam dışında tutan ‘İnfaz yasasına’  sosyal paylaşım sitesi Twitter’da  #AdaletHemenŞimdi etiketiyle tepki gösterdi

Yurttaşlardan infaz yasasına büyük tepki: #AdaletHemenŞimdi

Haberin Var Mı insiyatifi yarın Meclis’te görüşülecek olan ve pek çok ağır suçu da kapsama alan ‘İnfaz yasasına’ dikkat çekmek için sosyal medyada yurttaşları dayanışmaya çağırdı.

“İnfaz yasası yarın Meclis'te görüşülecek. Tasarıda pek çok ağır suç kapsama alınırken, sadece mesleklerini yaptıkları için hapsedilen gazeteciler virüs kapma tehlikesi altında, demir parmaklıkların ardında bırakılıyor” diyen Haberin Var Mı insiyatifi, #AdaletHemenŞimdi etiketiyle Twitter’da tasarıya tepki gösterdi.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız