birgün

9° PARÇALI BULUTLU

Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime Video Türkiye'de yayında

Amazon'un merakla beklenen Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisi, ilk sezonuyla Amazon Prime Video'da yayına girdi.

KÜLTÜR SANAT 02.09.2022 11:53
Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri, Amazon Prime Video Türkiye'de yayında
Abone Ol google-news

Amazon Studios, dizi tarihinin en pahalı yapımı Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri dizisinin ilk sezonu bugün itibarıyla Amazon Prime Video'da yayına giriyor.

Amazon Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, dizinin ilk sezonu Türkiye'de ve tüm dünyada Prime üyelerine özel olarak haftalık yayınlanacak.

Bugün ilk 2 bölümü gösterime girecek olan dizinin ilk sezonunda toplamda 8 bölümü Amazon Prime üyeleriyle buluşacak. Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri'nin tüm bölümleri Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle sunulacak. Dizi, Orta Dünya tarihinin İkinci Devri'ndeki en büyük kahramanlık hikayelerini ilk kez ekranlara taşıyor.

Dizi, Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit üçlemesinden binlerce yıl öncesinde geçen olayları konu ediniyor. İnsan krallığı Numenor'un yükselişi ve ardından düşüşü, Melkor'un Gazap Savaşı'nda yenilmesinin ardından sağ kolu Sauron'un kayıplara karışması ve sonrasında bilinen üçlemenin de odak noktası tek yüzük ve diğer yüzüklerin ortaya çıkışını anlatacak.

Dizide filmlerden bilinen Galadriel, Elrond ve o zaman diliminde yaşadığı varsayılan Hobbitler de yer alacak.

Yaklaşık 465 milyon dolarlık ilk sezon maliyetiyle tarihin en yüksek bütçeli dizisi olacağı bilinen The Rings of Power, 2 Eylül'den itibaren Amazon Prime Video’da izleyiciyle buluşacak.

The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisinin oyuncu kadrosu şöyle:

Peter Mullan, Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol