birgün

6° PARÇALI BULUTLU

GÜNCEL 08.11.2019 15:09

Zabıta, seyyar satıcıya yardım etmek isteyen kişiyi dövdü!

Zabıta, seyyar satıcıya yardım etmek isteyen kişiyi dövdü!

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, zabıta, zeytinyağı sattığı tezgahını kaldırmasını istedikleri seyyar satıcıya yardım eden genci tekme tokat dövdü. Çok sayıda zabıtanın, genci dövdüğü anlar, yurttaşlar tarafından cep telefonu kameralarıyla görüntülendi.

DHA'nın haberine göre; Gebze Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnafın kaldırım üzerine koyduğu eşyalar ile sayyar satıcı tezgahlarını kaldırmak için denetime çıktı. Zabıta memurları, Gebze Şehit Numan Dede Caddesi üzerinde de zeytin yağı satan seyyar satıcının tezgahını kaldırmak istedi. Adı öğrenilemeyen satıcı ise duruma tepki gösterdi. Yoldan geçen A.E. isimli genç de seyyar satıcıya destek verdi. Ancak zabıta memurları ile seyyar satıcı ve A.E. arasında tartışma çıktı. Tartışma sürerken tezgah belediye aracına yüklendi.

Aynı anda zabıtalar, A.E.’yi uzaklaştırmak istedi.

Ancak aniden E.A.'ya tekme tokat saldırdı. Çok sayıda zabıta memurunun saldırdığı A.E., çevredekiler tarafından kurtarılarak, alandan uzaklaştırıldı. Çevrede bulunan yurttaşlar ise yaşananları cep telefonu kameralarıya anbean görüntüledi. yurttaşlar zabıtalara tepki gösterdi.

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız