Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker, üzerinde "Zafer Partisi gelecek mülteciler gidecek" ifadesi bulunan afiş gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı gözaltına alındı

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Adem Taşkaya, İstanbul'da Arnavutköy İlçe Başkanı Adem Şeker'in gözaltına alındığını duyurdu. Gözaltı kararına gerekçe olarak bir afişte yer alan 'Zafer partisi gelecek, mülteciler gidecek' ifadesi gösterildi.

Taşkaya, Şeker'in gözaltına alındığını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı.

Taşkaya paylaşımında “Zafer Partisi Arnavutköy İlçe Başkanımız Adem Şeker, aşağıdaki pankart ve yazılar sebebiyle gözaltına alınmıştır. İstanbul İl Başkanımız Hakan Akşit ve beraberindeki heyet, ilçe başkanımıza destek olmak için Arnavutköy Karakoluna gitmek için yola çıkmışlardır” ifadelerine yer verdi.

ÜMİT ÖZDAĞ: SUÇ DEĞİL MİLLİ TALEPTİR

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise gözaltı kararına tepki gösterdi. Özdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Arnavutköy ilçe başkanımız Adem Şeker, ZAFER PARTİSİ GELECEK SIĞINMACILAR GİDECEK sloganını yazdığı için polis tarafından gözaltına alındı. Halkı kin ve nefrete kışkırtma suçlaması ile savcılığa sevk ediliyor. Zafer Partisi gelecek-sığınmacılar gidecek suç değil, milli taleptir." ifadelerini kullandı.