birgün

27° AÇIK

Zamların ardından bakanlıktan yurttaşa 'akıl' mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik fiyatlarına gelen zamlar sonrası yurttaşlara , “Aklınla Verimli Yaşa'' sloganıyla mesaj gönderdi. Mesajda, “Enerjini verimli kullan” denildi.

GÜNCEL 10.01.2022 14:38
Zamların ardından bakanlıktan yurttaşa 'akıl' mesajı
Abone Ol google-news

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik fiyatlarına gelen zamlar sonrası yurttaşlara 'akıl' vurgulu mesaj yolladı.

Yılbaşı gecesinden itibaren geçerli olmak üzere elektrikte yüzde 52 ile yüzde 130 arasında değişen oranlarda zam yapıldı. Son zamla birlikte konutlarda kullanılan kilovatsaat (kWh) elektriğin bedeli, Ocak 2018'den bu yana yüzde 370 oranında artmış oldu.

Yeni zamlarla birlikte kademeli tüketim sistemi devreye alındı. Böylece, her tüketici grubu kendi tükettiği kadar fatura ödeyecek. Aylık tüketimde 150 kWh sınır olarak belirlenirken, meskenlerde 150 kWh'ye kadar olan tüketim miktarları için vergi dahil fiyat 1.37 TL/ kWh oldu. 150 kWh'nin üstündeki tüketim için de 2.07 TL/ kWh fiyat uygulanacak.

BAKANLIKTAN ‘AKIL’ MESAJI

Zamlar sonrası yurttaşlara mesaj gönderen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, ''Enerjini verimli kullan'', ''Aklınla Verimli Yaşa'' mesajını paylaştı.

Gelen mesaj şöyle:

zamlarin-ardindan-bakanliktan-yurttasa-akil-mesaji-965844-1.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol