birgün

23° PARÇALI BULUTLU

EĞİTİM 06.12.2019 00:23

Zehirlenmenin kazası olmaz

Zehirlenmenin kazası olmaz

HABER MERKEZİ

İstanbul Bahçelievler’de bulunan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda kalan çocukların zehirlendiği iddiasıyla ilgili İnsan Hakları Derneği bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şunlar dendi: “38 çocuk 2 Aralık günü akşam yemeğinde verilen yemekten zehirlenmiş, gece zehirlenme belirtileri ortaya çıkmasına rağmen, rahatsızlıklarının artması üzerine ancak ertesi sabah çevrede bulunan çeşitli hastanelere götürülerek tedavi altına alınmaları sağlanmıştır. 5 Aralık günü, geri getirilen çocukların okulda ifadelerinin alındığı ve yurdun yemek işinin ENSAR Vakfı tarafından organize edildiği de ulaşan bilgiler arasındadır. Bu olay bir kaza denilerek geçiştirilemez.Bu olayın etkin bir şekilde soruşturulması, sorumluların tepsi edilerek cezalandırılmaları ile bunun yanında yurdun fiziki koşullarının ve idareden kaynaklı eksikliklerinin derhal giderilmesi yönünde önlemler alınması için Cumhuriyet Savcılığını, Milli Eğitim Bakanlığı’nı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerini göreve çağırıyoruz.”

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol