birgün

25° AZ BULUTLU

EĞİTİM 06.12.2019 00:23

Zehirlenmenin kazası olmaz

Zehirlenmenin kazası olmaz

HABER MERKEZİ

İstanbul Bahçelievler’de bulunan 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi yurdunda kalan çocukların zehirlendiği iddiasıyla ilgili İnsan Hakları Derneği bir açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şunlar dendi: “38 çocuk 2 Aralık günü akşam yemeğinde verilen yemekten zehirlenmiş, gece zehirlenme belirtileri ortaya çıkmasına rağmen, rahatsızlıklarının artması üzerine ancak ertesi sabah çevrede bulunan çeşitli hastanelere götürülerek tedavi altına alınmaları sağlanmıştır. 5 Aralık günü, geri getirilen çocukların okulda ifadelerinin alındığı ve yurdun yemek işinin ENSAR Vakfı tarafından organize edildiği de ulaşan bilgiler arasındadır. Bu olay bir kaza denilerek geçiştirilemez.Bu olayın etkin bir şekilde soruşturulması, sorumluların tepsi edilerek cezalandırılmaları ile bunun yanında yurdun fiziki koşullarının ve idareden kaynaklı eksikliklerinin derhal giderilmesi yönünde önlemler alınması için Cumhuriyet Savcılığını, Milli Eğitim Bakanlığı’nı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkililerini göreve çağırıyoruz.”

cukurda-defineci-avi-540867-1.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız