birgün

24° PARÇALI AZ BULUTLU

KÜLTÜR SANAT 10.01.2018 09:43

Zeynep Oral yeniden başkan seçildi

Zeynep Oral yeniden başkan seçildi

PEN Yazarlar Derneği Olağan Genel Kurulu, 6 Ocak Cumartesi Metin Deniz’in ev sahipliğiyle İstanbul Beyoğlu Maya-Cüneyt Türel Sahnesi salonunda yapıldı. Yapılan Genel Kurul toplantısında Zeynep Oral yeniden Başkan seçildi. Genel Kurul başlamadan önce Turhan Günay’a PEN Onur Ödülü sunuldu.

Ödülü TÜYAP Adana Kitap Fuarı’nda olan Günay’ın yerine kızı Elif Günay aldı. PEN Genel Kurulu, tutuklu yazar ve gazetecilerin serbest bırakılması ve OHAL’in bir an önce kaldırılması dilek ve talebi ile sona erdi. PEN Yazarlar Derneği’nde yeni görev dağılımı ise şöyle; Başkan: Zeynep Oral, İkinci Başkan: Halil İbrahim Özcan, Uluslararası İlişkiler Sekreteri: Tarık Günersel, Üyeler: Haydar Ergülen, Sevin Okyay. Denetim Kurulu Zülfü Livaneli, Turan Parlak ve Ahmet Çakmak’tan, Onur Kurulu ise Deniz Kavukçuoğlu, İnci Aral ve İkna Sarıaslan’dan oluşuyor.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız