birgün

20° AÇIK

GÜNCEL 24.05.2020 14:02

Zeynep Şenpınar, Selim Ahmet Kemaloğlu adlı erkek tarafından katledildi

Muğla'da milli boksör olduğu öğrenilen Selim Ahmet Kemaloğlu (26), Zeynep Şenpınar'ı (25) bıçaklayarak öldürdü. Bıçakla kendine de zarar veren Selim Ahmet Kemaloğlu'nun cinayetin hemen ardından kendisine ait sosyal medya hesabından "İki cana kıydınız, gözünüz aydın" paylaşımı yaptığı ortaya çıktı. Öte yandan Zeynep Şenpınar’ın daha önce de ciddi şekilde şiddet gördüğü Ahmet Kemaloğlu’ndan şikayetçi olduğu öğrenildi

Zeynep Şenpınar, Selim Ahmet Kemaloğlu adlı erkek tarafından katledildi

Muğla Menteşe'nin Kötekli Mahallesi'nde milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu, sevgilisi Zeynep Şenpınar'ı öldürdü. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden geçen yıl mezun olan Zeynep Şenpınar'ı öldüren Selim Ahmet Kemaloğlu, ardından 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak ihbarda bulundu.

İhbar üzerine adrese sevk edilen sağlık ekipleri, Şenpınar'ın yaşamını yitirdiğini belirledi. Kendine de bıçakla zarar veren Selim Ahmet Kemaloğlu, polis gözetiminde ambulansla hastaneye kaldırıldı.

selim-ahmet-kemaloglu-adli-erkek-kiz-arkadasi-zeynep-senpinar-i-bicaklayarak-oldurdu-735600-1.

Sağlık durumu iyi olan Selim Ahmet Kemaloğlu'nun tedavisinin ardından gözaltına alınacağı belirtildi.

Olay yerinde yapılan incelemenin ardından Zeynep Şenpınar'ın cansız bedeni, otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu'nun morguna kaldırıldı.

Öte yandan ​Selim Ahmet Kemaloğlu'nun ise cinayetin hemen ardından kendisine ait sosyal medya hesabından "İki cana kıydınız, gözünüz aydın" paylaşımı yaptığı ortaya çıktı.

selim-ahmet-k-adli-erkek-kiz-arkadasi-zeynep-senpinar-i-bicaklayarak-oldurdu-735561-1.

2 HAFTA ÖNCE ŞİKAYETÇİ OLMUŞ

Cinayete ilişkin elde edilen son bilgilere göre, Zeynep Şenpınar'ın daha önce de Ahmet Kemaloğlu'ndan şiddet gördüğü anlaşıldı.

Şenpınar'ın cinayetten 2 hafta önce polis merkezine giderek Kemaloğlu tarafından şiddet gördüğü için şikayetçi olduğu, daha sonra şikayetini geri çekmek zorunda kaldığı öğrenildi.

Bununla birlikte, Zeynep Şenpınar'ın bir arkadaşının bir öğretim üyesine attığı mesajda, şiddet olayının doğrulandığı görüldü. Mesajda şu ifadeler yer alıyor:

“Hocam şu an Muğla’da değilim. 2 hafta önce dayak yediğini, polise gidip uzaklaştırma verdirttiğini ama ertesi gün gidip kaldırttığını anlatmıştı. Bu kız ile çocuk uzun süredir beraber. Çocuk bu kızı arkadaşından ayırıp bodrum katta ev tutuyor. Sonra bu kız hep orada yasamaya başlıyor. Kirasına filan da yardımcı olmamış. Hep kavga ediyorlarmış. Zaten 2 hafta önce kız dayak yiyor yüzü gözü tanınmaz hale geliyor. Bayılıp hastaneye gidiyor ama dayak yediği gün imdat diye bağırmasına rağmen ev sahibi filan olaya karışmıyor. Bize de bu olayı suratı iyileştikten sonra anlatıyor.”

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız