birgün

20° KAPALI

ÇEVRE 15.10.2019 01:20

Zeytin festivaline yoğun katılım

Zeytin festivaline yoğun katılım

BİRGÜN İZMİR

Didim Zeytin Festivali Didim Kaymakamlığı, Didim Belediyesi ve Didim Ziraat Odası işbirliğiyle 4. kez düzenlendi. Festival kapsamında Apollon Tapınağı’na kadar kortej yürüyüşü düzenlendi, stantlar gezildi ve festivalin açılışı gerçekleşti. Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, “1 milyon 200 bin ağacımız var. İlçemizin bir turizm ve tarım kenti olmasını yerel yönetici olarak çok istiyorum” ifadelerini kullandı. Didim Ziraat Odası Başkanı Hilmi Yıldırım da, “Amacımız yerel ürünlerimizi ve markalarını öne çıkarmak, bölgemizde zeytinyağını geliştirmek ve birlikte hareket etmeyi teşvik etmek ve halkı bilinçlendirmek olacaktır” dedi. 3 günlük program kapsamında festivalde paneller ve yemek yarışmaları düzenlendi. Yarışmalarda dereceye girenlere, ödülleri protokol tarafından verildi. Festival, protokol ve vatandaşların Zeytinyağı fabrikasının ziyareti ve zeytin hasadı ile son buldu.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız