birgün

2° KAPALI

Ziraat Bankası’na saat satan şirketin sermayesi uçmuş

GÜNCEL 26.11.2022 06:30
Ziraat Bankası’na saat satan şirketin sermayesi uçmuş
Abone Ol google-news

Mustafa BİLDİRCİN

Ziraat Bankası, bankada 10 yıl ve üzerinde hizmet vermiş olan personele, kuruluşunun 159’uncu yıldönümü nedeniyle saat hediye etti. Personele dağıtılan saatlerin ortalama fiyatının 30 bin TL olduğu ve banka tarafından 15 bin adet alındığı öne sürüldü. Etiket fiyatı itibarıyla Ziraat Bankası’nın 300 milyon TL’yi aşan bir ödeme yaparak temin ettiği belirtilen saatlerin, AKP’ye yakınlığıyla bilinen iş insanı Satılmış Gürbüz’e ait şirketten alındığı iddia edildi.

Gürbüz Saatçilik Kuyumculuk Turizm ve İnşaatçılık isimli şirketin sermayesinin 2014-2022 döneminde 500 kat arttığı öğrenildi.

Kayıtlara göre, şirketin 14 Şubat 2014 tarihindeki sermayesi kayıtlara, 50 bin TL olarak geçti. 4 Ocak 2017 tarihinde sermaye artışına giden şirketin 2017 yılı itibarıyla sermayesi, 1 milyon TL oldu. Şirket, 25 Ocak 2021 tarihinde sermayesini bir kez daha artırdı. 2017’de 1 milyon TL olarak belirlenen sermaye, Ocak 2021 itibarıyla 3 milyon TL’ye yükseltildi. Şirketin son sermaye artışı ise 14 Mart 2022 tarihinde yapıldı. Mart 2022’deki artırımla şirketin sermayesi tek seferde 25 milyon TL’ye kadar fırladı. Tek seferde yapılan 22 milyon TL’lik artırımın nakit olarak karşılandığı bildirildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol