birgün

26° AÇIK

KÜLTÜR SANAT 05.03.2020 10:59

Zülfü Livaneli Vakfı kuruldu

Sanatçı Zülfü Livaneli adını taşıyan Zülfü Livaneli Vakfı’nı (Livaneli Vakfı) kuruldu. Vakfın amacı da “Benim tek pusulam vicdandır” diyen Zülfü Livaneli’nin tüm dünya toplumları için temsil ettiği adalet, sanat ve edebiyat sevgisi gibi değerleri korumak ve yaygınlaştırmak olduğu belirtildi

Zülfü Livaneli Vakfı kuruldu

BirGün/Ankara

Dünyaca ünlü sanatçı Zülfü Livaneli'nin adına taşıyan Zülfü Livaneli Vakfı kuruldu.

Resmi Gazete’de Vakıflar Genel Müdürlüğü’nün yayımladığı ilana göre, Zülfü Livaneli Vakfı’nın Yönetim Kurulu’nda Zülfü Livaneli’nin eşi Ülker Livaneli, kızı Aylin Livaneli ve Durmuş Cevlan, Necati Yağcı ile İsmet Tekinalp yer aldı.

Vakfın amacı “Benim tek pusulam vicdandır diyen Zülfü Livaneli’nin Türkiye ve tüm dünya toplumları nezdinde temsil ettiği adalet, özgürlük, eşitlik, insan ve doğa sevgisi, kültürel farklılıklara saygı ve sahiplenme, kültür, sanat ve edebiyat sevgisi gibi tüm değerleri korumak ve yaygınlaştırmak ile senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir” diye ifade edildi.

Vakfın yönetim kurulunda şu isimler bulunuyor: Ülker Livaneli, Aylin Livaneli, Durmuş Cevlan, Necati Yağcı, İsmet Tekinalp.

Bir Çağrımız Var
Az önce okuduğunuz haber, bağımsız bir medya organı tarafından size sunuldu.
Bağımsız gazetecilik; sermayeye karşı halkı, sömürüye karşı emeği, eşitsizliğe karşı adaleti, savaşlara karşı barışı, piyasacılığa karşı temel hakları, talana karşı doğayı, erkek şiddetine karşı kadınları, istismara karşı çocukları savunmanın olmazsa olmaz koşuludur.
Siz de gerçeğin sesini yükseltmek adına sorumluluk almak istiyorsanız, sadece birkaç dakikanızı ayırarak BirGün’e abone olabilir ve ‘#BirGünBenim’ diyebilirsiniz.
Şimdiden sonsuz teşekkürler…
BirGün bizim; hepimizin.
Tıklayınız