Muğla Büyükşehir Belediyesi bu yıl da beslenme, kırtasiye, okul kıyafeti, çorba ikramı desteği yapıyor.

Eğitim desteği devam ediyor
Fotoğraf: BirGün

BirGün EGE

Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik ve eğitimde fırsat eşitliği ilkeleri doğrultusunda öğrencilere beslenme, kırtasiye, kıyafet, konaklama ve çorba desteği vermeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde ikamet eden ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitede okumakta olan öğrencilere beslenme, kırtasiye, okul kıyafeti ve çorba ikramı yardımı sağlıyor.

AİLELERE DESTEK

Muğla Büyükşehir Belediyesi bugüne kadar sosyal yardımlardan faydalanan, il sınırları içerisinde ikamet eden ailelerin ilköğretim, ortaöğretim ve üniversitede okumakta olan çocuklarına 2 milyon 474 bin lira kırtasiye desteği sağladı. Kırtasiye desteğinden bugüne kadar 3 bin 327 aile yararlandı.

Büyükşehir Belediyesi, Muğla’da sosyal yardımlardan yararlanmakta olup ilk ve orta öğretimde eğitimine devam eden öğrencisi olan hanelere sosyal yardımlara ek olarak beslenme desteği veriyor. Fiyat artışlarından en çok etkilenen dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının beslenme sorunu yaşamaması, ailenin sağlıklı ve bilinçli beslenme çantasını hazırlayabilmesi amacıyla beslenme desteğinde bulunuyor. Belediyem Yanımda Beslenmem Sıramda projesi kapsamında 2023 yılı içerisinde 603 aileye 2 milyon 833 bin 600 lira yardım gerçekleştirildi.

HER ŞEY ÇOCUKLAR İÇİN

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarından faydalanan vatandaşların ilk ve orta öğretimde eğitimine devam eden çocuklarına sosyal yardımlara ek yardım olarak okul kıyafeti desteği vermeyi sürdürüyor. Okulların açılmasından sonra da kıyafet desteği devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik başlatılan proje kapsamında öğrenim günlerini kapsayacak şekilde hafta içi her gün sıcak çorba dağıtımı gerçekleştiriyor. Bu güne kadar Kötekli Mahallesi Kampus C Kapı girişinde ücretsiz olarak 16 bin 500 kişilik çorba dağıtımı gerçekleştirildi. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılında kampüste eğitimin başlamasıyla öğrenciler için çorba ikramı başlayacak.