11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'da oyunu kullandı. Oyunu kullandıktan sonra açıklamada bulunan Gül, "Huzur içinde, saygı içerisinde bir seçim ortamının tamamlanmasını temenni ediyorum" dedi. Seçim öncesi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Ortaya çıkacak milli iradenin herkes tarafından saygıyla karşılanacağına inancım tamdır" demişti.

Kaynak: AA
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, oyunu kullandı: 'Milli irade' vurgusu

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İstanbul'un Beykoz ilçesinde oyunu kullandı.

Abdullah Gül, Beykoz Çubuklu Mahallesi'nde bulunan Şehit İsmail Kefal İlkokulu'nda oy verdi.

Evli olduğu Hayrünnisa Gül ile birlikte okula gelen Abdullah Gül, oy kullanacakları 1140 numaralı sandıkta yaşanan yoğunluk nedeniyle bir süre sırada bekledi.

Sıranın kendisine gelmesiyle oyunu kullanan Gül, sandık görevlilerine teşekkür etti.

"HUZUR, SAYGI İÇERİSİNDE BİR TAMAMLANMASINI TEMENNİ EDİYORUM"

Okul çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Gül, seçimlerin Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek, şöyle konuştu:

"Demokrasilerin en önemli anı millet iradesine başvurulduğu zamanlardır. Türkiye de dönem dönem vakti geldiğinde milletin iradesine başvurdu. Bugün vatandaşlık görevimizi bu şekilde yaptık. İnşallah neticede milletimiz için hayırlara vesile olur. Huzur içinde, saygı içerisinde bir seçim ortamının tamamlanmasını temenni ediyorum ve şimdiden her şeyin hayırlı olmasını diliyorum. Çok teşekkürler."

Gül, dün akşam (13 Mayıs) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da 'milli irade' vurgusu yapmıştı. 

Güi, paylaşımında şu ifadelere yer vermişti: "Seçimlerin milletimize yakışır bir demokratik olgunluk içinde geçeceğine ve ortaya çıkacak milli iradenin herkes tarafından saygıyla karşılanacağına inancım tamdır. Seçim sonuçlarının ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum."