birgün

21° AÇIK

205 bin kişi Ankara'nın kar küreme araçlarını canlı izledi

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin kar küreme ve tuzlama yapan belediye araçlarına kamera yerleştirilerek çalışmaların canlı izlenebilmesini sağlayan uygulamayı 24 saatte 205 bin kişi takip etti

YEREL 29.01.2021 13:00
205 bin kişi Ankara'nın kar küreme araçlarını canlı izledi
Abone Ol google-news

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin faaliyete aldığı 'Kar Takip' uygulaması izlenme rekor kırdı. İnternet üzerinden karla mücadele araçlarının canlı izlenebildiği uygulamayı 24 saat içinde 205 bin kişi takip etti.

Meclis toplantılarını internet üzerinden yayınlayarak yeni bir dönemi başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, karla mücadelede de bir ilke imza attı.

Kar küreme ve tuzlama yapan belediye araçlarına kamera yerleştirilerek çalışmaların canlı izlenebilmesini sağlayan uygulama büyük ilgi gördü.

Başkent'in dört bir yanındaki karla mücadele araçlarını "kartakip.ankara.com.tr adresinden ya da Başkent Mobil üzerinden izlenebildiği uygulamayı 24 saat içinde 205 bin kişi takip etti.

250 ARACIN TAMAMINA KAMERA

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, kısa bir sürede yaklaşık 250 kar küreme aracının tamamına kamera yerleştirileceğini, Türkiye’de ilk kez bu araçların konum ve güzergah bilgilerini plakalarıyla birlikte paylaşmaya başladıklarını söylemişti.

Yavaş, "Türkiye’de bir ilke imza atıp karla mücadele çalışmalarımızı tüm şeffaflığıyla sizlerle paylaşmaya başladık. Şimdi ise kameralı araçlarımızla çalışmalarımızı canlı yayınlıyoruz. Araçlarımızı kartakip.ankara.com.tr ve Başkent Mobil’den takip edebilirsiniz" demişti.

Video haberler için YouTube kanalımıza abone olun

Birgün'e Abone ol